Inspiracja

TERAPIA, REGENERACJA I REHABILITACJA KONI

Rehabilitacja koni – terapia – co powinieneś wiedzieć?

Posiadanie konia jak i każdego innego zwierzęcia jest związane z dbaniem o jego doskonały stan psychofizyczny. Należy zapewnić zwierzęciu nie tylko zbilansowaną dietę, ale również odpowiedni ruch. Konie to bardzo duże i silne zwierzęta. Wymagają dużego zaangażowania w pielęgnacji. Posiadanie tego zwierzęcia nie jest dla każdego. Są to zwierzęta stosunkowo drogie w utrzymaniu. Zazwyczaj całodobową opiekę nad końmi pozostawiamy wykwalifikowanym pracownikom stajni.

Regeneracja i rehabilitacja koni po sezonie

Najczęściej właściciele koni to pasjonaci i zawodowcy. Konie to ich partnerzy w uczestnictwie w wymagających i męczących zawodach jeździeckich. Po długim sezonie zawodów, jak również po miesiącach treningów należy zadbać o regenerację i rehabilitację naszego podopiecznego. Obecnie wiele stadnin to nowocześnie i kompleksowo wyposażone obiekty, które posiadają wiele akcesoriów i specjalistycznych sprzętów.

Rehabilitacja koni – ponieważ zdrowie podopiecznego jest najważniejsze

Dla Właścicieli Koni, zdrowie ich podopiecznego jest najważniejsze. Celem terapii i rehabilitacji dla koni jest przywrócenie ich zdrowia i stanu psychofizycznego do jak najlepszej formy. Istnieje wiele metod terapii i rehabilitacji dla koni. Obecnie coraz popularniejszym w Polsce jest tworzenie mini SPA dla koni. Wielu Właścicieli stajni decyduje się na zakup specjalistycznego sprzętu dla Koni typu bieżnia, solaria, karuzele czy płyty wibrujące. Mają one na celu poprawić nie tylko stan fizyczny konia ale mają to być także zabiegi relaksujące.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *